Groepsreis Krakau met Patrick Vandemoortele

Voor €798 pp.
Citytrip - 4 dagen - Polen
Afreisdatum: 29/11/2026

Kerst in Krakau zondag 29/11 t.e.m. woensdag 2/12

Krakau, parel aan de Poolse kroon, was tot 1609 de hoofdstad van Polen. De stad ontstond op de Wawelheuvel aan de rivier de Wisła. Hier bouwden de koningen hun kasteel en kathedraal; zij werden hier gekroond en velen zijn er begraven. Krakau dankt haar prachtige uitzicht aan de late middeleeuwen en
renaissance, en wordt daarom ook wel het Florence van het noorden genoemd. Tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft de stad geen schade opgelopen. Het is een jeugdige en gezellige stad, met een sterke christelijke traditie.

Dag 1: Aankomst & stadswandeling
Bij aankomst transfer per autocar naar ons centraal gelegen hotel Wyspiański. ’s Avonds maken we een stadswandeling via de Planty, de Florianuspoort en een deel van de Koningsroute. Op de Grote Markt, de Rynek Główny, staan de prachtige lakenhal, de Mariakerk en de Raadhuistoren. In de omgeving vind je ook veel gezellige cafés en restaurantjes.

Dag 2: Koningsroute & Wieliczka (opt.)
In de ochtend vervolgen we de Koningsroute verder tot aan de Wawelburcht en -kathedraal. Bezoek aan de Franciscanerkerk met het beroemde glasraam van Wyspiański. Wandeling door de universiteitswijk met het historische Collegium Maius. Namiddag: optionele uitstap naar de zoutmijn van Wieliczka. Beneden bouwden de mijnwerkers een indrukwekkende kathedraal en vele beelden in zout. Het is een van de topattracties van Polen. Rondleiding met Engelstalige gids.

Dag 3: Wandeling Joodse wijk & bezoek Auschwitz & Birkenau
Bezoek aan de Joodse wijk met Nederlandstalige gids: gerestaureerde synagogen, pleinen en sfeervolle straten die herinneren aan de rijke Joodse geschiedenis. Namiddag: georganiseerde uitstap naar Auschwitz en Birkenau, met ter plaatse een Engelstalige gids. Een indrukwekkend en aangrijpend bezoek aan de grootste nazivernietigingskampen. Individueel te bezoeken: Het Schindlerfabriekmuseum over de bezetting, het getto en de reddingsactie van Oskar Schindler.

Dag 4: Krakau - Terugvlucht naar Brussel
In de voormiddag vrije tijd in het centrum van Krakau. Om 14.00 u transfer naar de luchthaven voor onze terugvlucht.

VLUCHTEN MET SN BRUSSELS AIRLINES
Heenreis: Brussel 09u40-11u40 (rechtstreeks)
Terugreis: Krakau 17u35-22u40 (via München)

Raadpleeg ook het volledige programma via de folder in bijlage. 

Inbegrepen in deze reis

3 nachten verblijf in kamer & ontbijt in Hotel Wyspiański ***
Vluchten met Brussels Airlines
Transfers luchthaven /hotel
Alle uitstappen
Nederlandstalige begeleiding door reisleider Patrick Vandemoortele

Niet inbegrepen in deze reis

Persoonlijke uitgaven
Verzekeringen
Uitstappen
Eventuele brandstoftoeslagen
Single kamer prijs: €888 pp

Onze reisexpert

Meggie Devos
Sales and Administration Manager
Interesse? Contacteer ons
Deze reizen zijn slechts een kleine greep uit ons aanbod! Op zoek naar een reis die bij jou past?